Informacje

Dojazd

Pamiętaj! Festiwal Szycia 2018 odbywa się w Szkoła Podstawowa im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie, przy ul. Szkolna 46, 05-140 Jadwisin,

Miejsce Festiwalu 2018

Na terenie szkoły podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego przy ul. Szkolnej 46, 05-140 Jadwisin, przygotowanych zostanie 7 klas oraz sala gimnastyczna, w których prowadzone będą różne kursy przez cały czas trwania Festiwalu.

Wszystkie klasy oraz sala gimnastyczna zostaną wyposażone w różne maszyny do szycia producentów: Elna, Juki, Janome, Husqvarna, Redstar (ponad 140 sztuk).

Zadbaliśmy również o miejsca noclegowe, szczegóły w zakładce „Baza Noclegowa”.

Sponsorzy i partnerzy Festiwalu Szycia 2018
ETI Sp. z o.o. Sp. K.

Firma ETI powstała w 1999 roku z inicjatywy Ewy i Pawła Brońskich oraz przy współudziale Macieja Waligórskiego. Od samego początku nasza oferta była odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy szyją, prasują lub naprawiają odzież. Pod koniec lat 90-tych na rynku brakowało profesjonalnych akcesoriów krawieckich dla użytkowników maszyn hobbystycznych czy domowych.

Dzięki wieloletnim doświadczeniom udało się nam przygotować praktyczny i sprawdzony asortyment. Po dwóch latach dystrybucji akcesoriów dla szyjących hobbystów wprowadziliśmy do swojej oferty maszyny do szycia, owerloki oraz hafciarki.

Przetestowaliśmy większość producentów starając się wybrać tego najlepszego, którego produkty są najwyższej jakości i którego oferta najbardziej odpowiada oczekiwaniom rynku. Po testach byliśmy pewni, że najlepszy wybór to JANOME – Japoński producent maszyn do szycia i haftowania (90 lat tradycji, najwięcej wyprodukowanych maszyn na świecie). Jesteśmy wiodącym w Europie dystrybutorem maszyn marki JANOME. Od niedawna pod naszymi skrzydłami jest również Szwajcarska marka maszyn do szycia – ELNA.

IMPALL Sp. z o.o. Sp. K.

Już od ponad 25 lat Impall towarzyszy swoim Klientom w drodze do sukcesu, jednocześnie rozwijając i umacniając własną markę. Przez lata działalności udało nam się znacznie powiększyć siedzibę – teraz to ponad 500 metrów kwadratowych hali prezentacyjnej i ponad tysiąc metrów magazynów.

Zatrudniamy ponad 60 pracowników, w tym szeroko rozwinięty dział handlowy oraz warsztat z profesjonalnymi technikami. Samodzielnie importujemy maszyny i urządzenia najbardziej cenionych na świecie producentów, takich jak SIRUBA, JACK, dbamy o serwis i dostępność części zamiennych. Jako pierwsi, już ponad 20 lat temu, do naszej oferty włączyliśmy także komputerowe systemy przygotowania produkcji i automatycznego rozkroju (katery). Rozwój technologii światowej pozwala nam stale poszerzać ofertę o wciąż nowe rozwiązania – jesteśmy w stanie wyposażyć w pełni Wasze przedsiębiorstwo tekstylne, z uwzględnieniem wszystkich kolejnych procesów produkcyjnych i ich kontroli.

Zapraszamy do odwiedzania naszego serwisu. Zapewnimy Wam stały dostęp do najnowszych produktów ze świata tekstyliów, a także możliwość wymiany opinii z przedstawicielami branży tekstylnej i pokrewnych. Sklep Impall to kompleksowe podejście do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych. W ofercie znajdują się różnorodne maszyny szwalnicze oraz maszyny krawieckie, pozwalające zarówno na pracę w dużych zakładach jak i w warunkach domowych (Juki, Siruba), Impall jest wyłącznym dystrybutorem maszyn domowych do szycia firmy JUKI. Mimo wszystko głównym celem naszej działalności pozostają przemysłowe maszyny do szycia, a wśród nich maszyny do wykrawania, szycia oraz obrębiania różnego typu materiałów.

W sprzedaży posiadamy urządzenia produkowane przez wiodących światowych producentów. Znajdują się wśród nich m.in. maszyny JUKI, maszyny Jack i maszyny Siruba, jak również produkty takich firm jak Japsew. Dbamy o znakomite zaopatrzenie sklepu zarówno pod względem samych urządzeń, jak i innych elementów niezbędnych do pracy na dużą skalę, w tym części, akcesoriów, artykułów tekstylnych i dodatków. Sukces jaki odnieśliśmy pozwala nam wspierać potrzebujących.

JUKI

Historia Juki na światowym rynku domowych maszyn do szycia sięga roku 1947. Dekady doświadczenia oraz badań i rozwoju pozwoliły wzmocnić potencjał technologiczny i zwiększyć możliwości, jakie stwarzają nasze produkty. Juki dotrzymuje kroku nowym technologiom, wdrażając innowacyjne rozwiązania w produkcji maszyn domowych, oraz przemysłowych. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań i ciągłemu dążeniu do udoskonalania projektów, firma stała się liderem, wyróżniającym się zwłaszcza na rynku domowych maszyn do szycia. Wśród istotnych osiągnięć wymienić należy m.in.: rok 1954, w którym Juki wyprodukowało pierwszy system podciągacza nici igłowej ROTALIX do maszyn domowych; rok 1978, kiedy wdrożono pierwszy system automatycznego obcinania nici i automatycznego nawlekania igły do maszyn domowych, oraz rok 1985, kiedy po raz  pierwszy zastosowano system automatycznego naprężania nici do maszyn domowych. Te, wówczas pionierskie, rozwiązania są wykorzystywane do dziś na całym świecie przy produkcji maszyn o najwyższym standardzie. W 1976 roku Juki wyprodukowało pierwszy owerlok do użytku domowego – model MO-100, z wykorzystaniem technologii umożliwiającej obcinanie obszywanych krawędzi materiału (tzw. serger). Wprowadzenie tych maszyn na rynek okrzyknięto przełomem w branży domowych maszyn do szycia i wkrótce model ten stał się jednym z najbardziej znanych, zarówno wśród osób dopiero uczących się szyć, jak i półprofesjonalistów. Wciąż otrzymujemy liczne zapytania w sprawie możliwości zamówienia akcesoriów do modelu MO-100 – tak wiele osób wciąż używa tych maszyn. W ostatnim czasie, w maszynach domowych serii Exceed wykorzystaliśmy również mechanizmy dotychczas stosowane tylko w maszynach przemysłowych. Zamontowany został m.in. system transportu tzw. box feed, który jeszcze sprawniej dba o równomierne, bezproblemowe podawanie nawet wielowarstwowego materiału, a także przełącznik nożny do obcinania nici, którego zazwyczaj nie spotyka się w maszynach do użytku domowego. Juki to wiodący producent maszyn do szycia – zarówno do użytku domowego jak i przemysłowego, działający na światowych rynkach. Produkujemy maszyny domowe już od ponad 65 lat, stale prowadząc badania nad ich udoskonaleniem i zwiększeniem wydajności. Maszyny Juki są projektowane w Japonii i wyróżniają je innowacyjne rozwiązania oraz najwyższa jakość. Klienci na całym świecie cenią je za solidność, prostotę w obsłudze i niezawodność z jaką od zawsze kojarzona jest marka JUKI.

Warszawa Szyje

Warszawa Szyje to kopalnia krawieckiej wiedzy i inspiracji!

Składa się z trzech uzupełniających się trzonów:
Szkoły szycia, grupy na Facebooku,  oraz Fanpage’a . W szkole opracowujemy autorskie programy, dbając o to, by były one nie tylko ciekawe ale także naszpikowane wiedzą praktyczną, którą z chęcią dzielimy się z Wami.
W grupie służymy wsparciem i pozwalamy dotrzeć do większej ilości osób zainteresowanych szyciem. Wymiana doświadczeń i wspólne rozpracowywanie napotykanych podczas szycia trudności przebiega tu w miłej i życzliwej atmosferze. Nasz Fanpage pomaga czerpać inspiracje dotyczące szycia, umieszczamy tu wiele krawieckich ciekawostek i informacji. Zapraszamy do odwiedzin!

Premiery maszyn

Zapowiedzi, bądź na bieżąco!

Lista wystawców & Sponsorzy

Poza Sponsorami i Partnerami na Festiwalu będzie również kilku wystawców, u których będzie można zakupić różne przydasie i prezenty. 

Zasady uczestnictwa

Odwiedzający, sprzedający, partnerzy, sponsorzy, waluta festiwalu – dowiedz się więcej.

Regulamin

Kupiłeś już bilet? A może zastanawiasz się nad przybyciem na Festiwal Szycia? sprawdź regulamin